محل تبلیغات شما

سوالاتی که در رابطه با این محصولات پرسیده می‌شود، این است که آیا خرید چراغ های پلیسی برای افراد عادی آزاد است؟ استفاده از آنها چطور؟

از لحاظ قانونی، خرید و فروش چراغ پلیسی در فروشگاه‌ها محدودیتی ندارد و هر کسی می‌تواند نسبت به خرید آنها اقدام کند. از سوی دیگر، در قانون پلیس ترافیکی آورده شده است، که استفاده از چراغ پلیسی برای ماشین های معمولی جرم محسوب می‌شود و قانون به شدت با آن برخورد می‌کند.

اما در اینجا یک ابهام دیگر وجود دارد و آن این است که چرا فروشندگان نسبت به فروش چراغ های پلیسی مجاز هستند، زیرا استفاده از این چراغ ها در اماکن عمومی و اماکن شهری باعث تداخل با کار پلیس و نیروهای راهنمایی و رانندگی شده و احتمال ارتکاب جرم و جنایت با استفاده از این چراغ ها وجود دارد. اما ساخت 

چراغ پلیسی و فروش آن به دلیل اینکه در جاده‌های آفرود و در مسابقات غیر رسمی مشکلی ایجاد نمی‌کند آزاد است. گروه‌های گردشگری و تفریحی نیز می‌توانند از آنها در کوهستان‌ها یا فضاهای غیر عمومی استفاده کنند. بنابراین امکان خرید و فروش چراغ های پلیسی در بازار فراهم شده است، تا هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ کیفی نیز امکان استفاده از آنها وجود داشته باشد.

البته در بحث خرید چراغ های پلیسی یک مسئله دیگر نیز وجود دارد و آن پرسنل نیروهای نظامی هستند. این افراد نیز برای تأمین اقلام نظامی نیاز دارند که به صورت آزادانه نسبت به خرید آنها اقدام کنند و به همین دلیل عرضه ادوات پلیسی در بازار آزاد است.

لازم به ذکر است که چراغ پلیسی انواع متنوعی داشته و خرید مدل هایی خاص برای افراد عادی مشکلی ندارد که در ادامه این مطلب در 

ایمن ترافیک مگ به آن پرداخته ایم.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها